Fundacja Aktywnie Razem | Olimpiada Sportowa szkół podstawowych Miasta i Gminy Świątniki Górne i Gminy Mogilany
2917
page-template-default,page,page-id-2917,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Olimpiada Sportowa szkół podstawowych Miasta i Gminy Świątniki Górne i Gminy Mogilany

W piątek 21 września 2018 roku Fundacja Aktywnie Razem zrealizowała projekt Olimpiady Sportowej szkół podstawowych Miasta i Gminy Świątniki Górne i Gminy Mogilany. Piękna pogoda i radość dzieci z góry zapewniały o udanym spotkaniu. Uroczystego rozpoczęcia olimpiady dokonał Prezes fundacji Aktywnie Razem – Witold Gawor oraz honorowi goście min. Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Po odśpiewaniu Hymnu Polski, uczestnicy byli gotowi do rywalizacji. Prowadzącą spotkanie była Barbara Gosztyła, która swoim głosem zagrzewała uczestników do zmagania się w trudnych dyscyplinach. Rozwój idei sportowej i dyscyplin olimpijskich, to jedne z kluczowych założeń jakie udało nam się zrealizować podczas organizacji wspomnianego wydarzenia. Cel olimpiady stanowił o kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży współzawodnictwa na tle sportowym, zaangażowania w dążeniu do zamierzonych celów oraz uczciwej rywalizacji.

Olimpiada sportowa odbyła się na boisku LKS Tempo Rzeszotary. W zawodach sportowych wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych MiG Świątniki Górne i Gminy Mogilany. Współorganizatorem projektu była Szkoła Podstawowa nr.2 w Świątnikach Górnych.

Patronatu honorowego udzieli : Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne – dr Witold Słomka, Wójt Gminy Mogilany – Piotr Piotrowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki -Ireneusz Raś oraz Polski Komitet Olimpijski.

Wyniki Olimpiady szkół podstawowych Miasta i Gminy Świątniki Górne i Gminy Mogilany:
1. Szkoła Podstawowa w Ochojnie im. Michaliny Stasiukowej
2. Szkoła Podstawowa we Wrząsowicach
3. Szkoła Podstawowa w Konarach im. Marii Konopnickiej

Bieg sztafetowy klasy 4-6:
1. Szkoła Podstawowa we Wrząsowicach
2. Szkoła Podstawowa nr.2 w Świątnikach Górnych.

Po zakończonych zawodach uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz statuetki .
Mamy nadzieję, że osiągnięte sukcesy w dyscyplinach olimpijskich rozbudzą zapał do
osiągania sukcesów i stanął się początkiem w dalszej sportowej drodze.
Wielkie podziękowania kierujemy dla Wolontariuszy, Partnerów i wszystkich zaangażowanych w realizacje naszej idei. Uśmiech i radość dzieci jest bezcennym podziękowaniem za trud przy realizacji tego projektu.