Fundacja Aktywnie Razem | Międzyszkolny Konkurs Historyczny
2788
page-template-default,page,page-id-2788,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

Fundacja Aktywnie Razem była inicjatorem międzyszkolnego konkursu „Polaków droga do wolności”. Konkurs został przygotowany we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych. Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie okolicznych szkół. Frekwencja okazała się zaskoczeniem, bowiem do sprawdzenia swojej wiedzy zgłosiło się 130 uczniów. Zakres materiału był zróżnicowany, uczniowie zgłębiali wiedze historyczną szczególnie z wydarzeń związanych z odzyskaniem wolności. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ślusarstwa im. Marcina Mikuły, oglądali spektakl, poświęcony drodze Polaków do upragnionej niepodległości i wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Po ogłoszeniu wyników dla uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów zostały przygotowane nagrody. Nagrodą główną była wycieczka do Warszawy gdzie uczniowie mieli zaplanowane zwiedzanie Sejmu, obiad w restauracji sejmowej, możliwość obejrzenia obrad sejmowych na żywo, zwiedzanie stadionu narodowego, Starówki oraz Grób Nieznanego Żołnierza na placu Marsz. J. Piłsudskiego.

Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.